Loading Events

« All Events

Prishtina Marathon 2020

Sunday 19 April

Edicioni i 20-të i Maratonës së Prishtinës do të zhvillohet me
19 Prill 2020. Regjistrimi do të jetë i hapur në Shkurt.

ENG /The 20th edition of Prishtina Marathon shall take place on April 19th 2020.The registration will be open in February.

www.prishtinamarathon.com

Details

Date:
Sunday 19 April
Event Category:

Venue

pin Teatri Kombëtar
Prishtina + Google Map

1 Comment

Shpend Mulaj

27/02/2020 at 10:27 am

Mirdita un quhem Shpend Mulaj jetoj ne Varberg te Suedis kam shpre mendimin te mare pjes ne Marathonin e prishtines 42,2 me 19 / 4 / 2020 .
viti i lindjes 1964 .
Respekt. nga Shpend Mulaj

Leave a Reply

Weather

Mar 30, 2020 - Mon
Prishtina
5°C
scattered clouds
scattered clouds
8 m/s, NNE
56%
761.31 mmHg

Upcoming Events

  1. Chopin Piano FEST Prishtina

    Wednesday 8 April @ 8:00 pm - Wednesday 29 April @ 5:00 pm
  2. Terry Riley & Gyan Riley

    Monday 13 April @ 8:00 pm - 10:00 pm
  3. Prishtina Marathon 2020

    Sunday 19 April
  4. ReMusica Festival

    Monday 4 May - Friday 8 May
  5. UNUM Festival Albania

    Thursday 28 May - Monday 1 June
  6. Anibar Animation Festival

    Monday 13 July - Sunday 19 July