Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Etno Fest

Tuesday 20 August - Sunday 25 August

Festivali i Arteve dhe Kulturës tradicionale ETNO FEST sivjet do të mbahet nga data 20-25 gusht në etnokompleksin e fshatit Kukaj.

Nëntë vjet udhë në gjurmimin, afirmimin, zhvillimin dhe promovimin e vlerave të mirefillta nga artet, kultura dhe tradita jonë e pasur që po rrezikon të zhduket apo tjetërsohet nga të tjerët.

Nëntë vjet festival do të kulmojnë sivjet me nëntë shtylla të pasura programore.

Ju mirëpresim në Kukaj.

Stafi organizativ i ETNO FEST.

Details

Start:
Tuesday 20 August
End:
Sunday 25 August
Event Category:

Venue

Kukaj
Kukaj, + Google Map

Leave a Reply

Weather

Oct 21, 2019 - Mon
Prishtina
25°C
clear sky
clear sky
2 m/s
31%
767.32 mmHg

Upcoming Events

  1. Challenges in Cyberspace II

    Friday 25 October @ 2:00 pm - 4:00 pm